poslani
MŮJ ŽIVOT SE ZMĚNIL

MŮJ ŽIVOT SE ZMĚNIL

MŮJ ŽIVOT SE ZMĚNIL

Martinu Mráčkovou jsem poznala na začátku loňského roku v rámci mého dlouhodobého profesního vzdělávání, kde vede tréninky NLP dovedností. Během roku jsem u ní absolvovala několik  koučovacích sezení zaměřených jak na rovinu pracovní, tak osobní. Je neuvěřitelné, jak rychle se změnily moje postoje k různým problémům, které mě provázely po velice dlouhou dobu a se kterými jsem více či méně neúspěšně bojovala řadu let. Za zmínku určitě stojí odbourání strachu, který podle mě každý z nás v sobě nese. U mě to např. bylo způsobené dopravní nehodou a strach se týkal řízení auta. Pokaždé, když jsem měla jet na nějakou delší cestu, nebo někam, kde to neznám, cítila jsem se nepříjemně, potily se mi ruce a několik dní dopředu jsem měla z cesty obavy a nepříjemné pocity. Během 15 minut jsem se tohoto pocitu zcela zbavila. Další přínos, který mi spolupráce s paní Mráčkovou přinesla, je bezpochyby práce se zdroji pozitivních pocitů, tzv. kotvy. V situacích, kdy jsem se normálně cítila nejistá, nebo nervózní si nyní dokážu vyvolat takový pocit, který potřebuji, např. klid nebo jistotu. A v rovině soukromé je určitě největším objevem technika „pozic vnímání“, kdy se dokážeme podívat na situaci - obyčejně konflikt -  očima toho druhého a prožít ho v jeho kůži. Shrnuto a podtrženo můj život se změnil
a to k lepšímu, díky naší společné intenzivní práci s Martinou Mráčkovou.

Jitka, Manažer podpory prodeje v přední české pojišťovně

More...
NLP MI ZCELA ZMĚNILO ŽIVOT

NLP MI ZCELA ZMĚNILO ŽIVOT

NLP mi zcela změnilo život

Jsme vděční za to, že můžeme být u toho, když se mění Vaše životy. Děkujeme.

Přečtěte si email od klientky, která se účastní NEURO EXCELLENCE ACADEMY – našeho dlouhodobého transformačního programu zaměřeného na trénink business technik NLP a profesní i osobní rozvoj.

Ahoj Marti,

NLP mi zcela změnilo život. Než jsem začala pronikat do tajů neurovědy, měla jsem potřebu být nejlepší a taky jsem měla velké ego. Jak ale plynul čas s NLP, uvědomila jsem si, že jsou mnohem důležitější věci na světě. Přestala jsem se zabývat věcmi, které nemůžu ovlivnit a prostě je přijímám. Nesnažím se za každou cenu řešit problémy ostatních.

Při koučování jsem si vytvořila kotvu, která mi pomáhá říkat „ne“ a taky mám svůj ochranný obal, který ke mně nepustí negativní energii. Upravila jsem si své hodnoty i hodnoty v práci a podle nich se rozhoduji. Dříve jsem se při konzultacích s manažery, což je moje práce, snažila na problémy dívat mýma očima a málo jsem respektovala, že každý má své hodnoty a své pojetí světa. Dnes naslouchám, kladu otázky a dívám se na problémy, které řeší manažer se svým obchodním týmem, z nadhledu. Jsem taky mnohem klidnější a vyrovnanější. Často „si obouvám boty“ klienta v práci (ale i dětí nebo manžela), což mi velmi usnadňuje danou situaci a mohu se na ni podívat z různých úhlů pohledu a přijít s řešením pro všechny.

A jako bonbónek navíc jsem přestala mít panickou hrůzu z výšek. Klidně vyjdu na balkon v 6. patře a podívám se dolů. To pro mě bylo dříve nemyslitelné. Jsem vděčná za to, že jsem potkala tebe, Marti. A že jsi mi ukázala cestu.

Aneta, Manažer podpory obchodu, finanční sektor

More...
CÍTÍM SE SEBEVĚDOMĚ A VYROVNANĚ

CÍTÍM SE SEBEVĚDOMĚ A VYROVNANĚ

CÍTÍM SE SEBEVĚDOMĚ A VYROVNANĚ

 „S paní Mráčkovou spolupracuji více než rok a naše společná práce mi opravdu pomohla
nejen z manažerského pohledu ale i z pohledu osobního rozvoje. Naučila jsem se jak být klidná při rozhodování a prezentování. Naučila jsem se zvládat obtížné situace a zbavit se stresu například při  předávání negativní zpětné vazby nebo při prezentaci nepopulárních rozhodnutí
v týmu. Celkově se cítím sebevědomě a vyrovnaně a to díky společným školením, koučování
a technikám, které mě paní Mráčková naučila používat v každodenním životě. Věřím, že pokud má člověk odhodlání a správného kouče, který Vás vede, může být Váš život mnohem šťastnější
a jednodušší.“

Silvie Vanková
Team leader Komunikačního centra pro ŠKODA AUTO

Realizované služby: Neuro business koučink, Neuro recruitment a adaptace nových členů týmu, Mentoring, trénink Neuro Stress Management, Neuro prezentace

More...
PŘÍBĚH STATEČNÉ MAMINKY

PŘÍBĚH STATEČNÉ MAMINKY

PŘÍBĚH STATEČNÉ MAMINKY DCERKY S CUKROVKOU

Přečtěte si příběh Katky – maminky Janičky, která dokázala rychle překonat strach, bezmoc a zoufalství z vážné nemoci své holčičky a pochopit mnoho o svém životě.

Do konce prázdnin minulého roku vedla naše rodina celkem běžný rodinný život. Já s manželem jsme chodili do práce, syn navštěvoval první stupeň základní školy a dcera se chystala do první třídy. V té době jsem přemýšlela o změně práce, ale zatím jen ve své hlavě. Pak přišlo první září a dcera začala být jako vyměněná. Byla unavená a v noci se často i pomočovala. Stále chodila pít a na toaletu. Mysleli jsme si, že je to jen tou změnou.  Ale bohužel se situace nijak nezlepšovala a dcera byla čím dál unavenější a vyhublejší. Koncem září vyslovil manžel obavu, že se jedná o cukrovku. Hned jsme se objednali k pediatričce. Přála jsem si, aby nám doktorka potvrdila střevní virózu a že to dietou za pár dní vyřešíme. U pediatra se seběhlo vše dost rychle a já věděla, že je zle. Začala jsem brečet a nešlo to zastavit. Sanitka byla na cestě a než jsem se vzpamatovala, byli jsme v Motole. Kolem Janičky se střídali doktoři, pořád se na něco ptali a já jsem moc nevnímala, co se děje. V hlavě mi pořád znělo slovo cukrovka. Vůbec jsem netušila, co bude dál a chtělo se mi vlézt někam do kouta a usnout. Celý týden v nemocnici jsem byla jak v mrákotách. Připadala jsem si, jak když ke mně mluví všichni přes tlusté sklo, v hlavě mi hučelo vyčerpáním. Dostala jsem ke studiu velmi tlustou knížku o dceřině nemoci, kterou jsem nebyla schopná číst. Byla jsem ve fázi šoku  - zcela paralyzovaná, ochromená a svět byl jak v mlze. Nepamatuji si z tohoto období skoro nic.

Z fáze šoku jsem se přesunula do fáze reaktivní, musela jsem přece něco udělat!  Začala jsem objíždět a obtelefonovávat všechny dostupné odborníky, ale i léčitele a šamany, o kterých se kdokoliv vyjádřil, že by mohli pomoct. V důsledku toho jsem utratila mnoho času i peněz a navíc dceřiny energie, abych jí mohla každý týden nechat pomačkat plosky nohy, nechat zjistit druhy červů, které údajně její i moje tělo obývají a mnoho dalších marných pokusů o uzdravení. Na internetu jsem celé noci hledala debaty o možnosti vyléčení. Utratila jsem další peníze za „speciální vitamíny“, „bezmléčnou terapii“ a mnoho dalšího, čemu jsem uvěřila. Žádná z těchto cest nevedla ke zlepšení. Začala jsem se uzavírat do sebe a bylo mi velmi smutno, zachvátila mě marnost, zlost a strach. Do toho přišla další rána. V práci jsem nemohla pracovat na částečný úvazek, abych se o dceru mohla postarat a ještě navíc se ke mně někteří kolegové obrátili zády. Připadala jsem si, jako ve zlém snu. Rozpadl se celý můj vnitřní svět, sesypaly se mi hodnoty a ideály, prožívala jsem obrovský zmatek a bezmoc, co bude zítra a na koho se obrátit. Měla jsem obrovský strach z množství neznáma. Nevěděla jsem, do čeho jdu a co mě čeká. Pociťovala jsem vinu a lítost. V hlavě mi pořád běželo: Proč zrovna já, co jsem komu udělala? Co Janička komu udělala? A to samozřejmě nikam nevedlo.

V té době a zoufalé situaci jsem si přečetla článek Martiny Mráčkové o NLP a jejích klientech, kteří úspěšně zvládli svoje životní krizové situace. Byla jsem si jistá někde uvnitř sebe, že mi Martina pomůže vyznat se v této situaci a vykročit na lepší cestu. Již na první schůzce proběhlo mnoho změn v mém vnímání celé situace. Rozebrali jsme můj život, uvědomila jsem si, co je pro mě důležité, koukla jsem se na celou situaci z nadhledu, začala jsem vidět novou budoucnost a velmi záhy jsem pocítila velkou úlevu. Pochopila jsem také, že musím z práce, kde bylo plno negativní energie, odejít a najít cestu, která naplní moje vnitřní poslání.  Začala jsem studovat stravu, první pomoc a nyní s Martinou připravujeme workshop pro rodiče, jako jsem já, abychom jim pomohli v jejich nelehké situaci se vyznat v jejich prožívání a dali jim nástroje a pomůcky, jak si mohou zajistit větší psychický komfort.

Našla jsem další pomoc v Klubu maminek diabetických dětí. Postupně jsem se na internetu přidávala i k dalším skupinám jako Diabetes melitus 1, klub DIA stévia, diabetické děti do 18 let. Zjistila jsem, kolik podobných klubů existuje a jak moc zde vládne solidarita a přátelství mezi jednotlivými členy. Mám dnes kolem sebe lidi, se kterými mohu sdílet zkušenosti, rady a vznikají nová přátelství. Díky těmto spolkům a sdružením jsem získala informace o tom, co mám dělat, jak žádat o příspěvek u úřadu práce, že musíme změnit zdravotní pojišťovnu, protože máme velmi nevýhodné podmínky. Uvědomila jsem si také, že mohu čerpat finanční prostředky z životní pojistky a překlenout tak toto nelehké období. 

Díky společné práci s Martinou jsem se velmi rychle dostala z fáze reaktivní do fáze adaptace a vyrovnání se s celou situací. Podařilo se mi záhy překonat pocity bezmoci a zoufalství. Uklidnila jsem se a vím, že na to nejsem sama.  Našla jsem zdroje své vnitřní síly, kterou si nyní uvědomuji. Na mnoho věcí dnes koukám jinak a vím, že jsem na cestě svého znovuzrození a pracuji na sobě. Začal se měnit celý svět kolem mě. Mám ve svém životě pocit většího souznění s ostatními lidmi. Začala jsem se více bavit s ostatními. Lidé se na mě smějí a já na ně, i s nimi. Život je najednou zase fajn. Změnila jsem se a lidé na mě také jinak reagují. Ti, kteří už v mém životě neměli být, odešli. Našla jsem svůj vnitřní klid a mír. Vím, že jsem na správné cestě. Svou změnou pozitivně ovlivňuji Janičku i své okolí. Janičky nemoc je poselství i pro mě – běž dělat to, co je smysluplné, objev sama sebe, vyřeš staré záležitosti a postav se celé situaci s hrdostí, silou a láskou. A to nyní dělám každý den.

S láskou

Katka

More...